Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Ekim 2014

Merkezi Sistem Ortak Sınavı Sonuçları E-okulda Ne Zaman Açıklanacak?

Merkezi Sistem Ortak Sınavı Sonuçları E-okulda Ne Zaman Açıklanacak?

28 ve 29 Kasım 2013 tarihlerinde temel eğitimden ortaöğretime geçiş için yapılan merkezi yazılıların ne zaman açıklanacağı, Milli Eğitim Bakanlığının daha önce yayınladığı e-kılavuzda açıklanmıştı. Bilindiği üzere 14-15 Aralık 2013 tarihlerinde 1. Dönem merkezi yazılıya giremeyen öğrenciler için mazaret sınavı yapılacak. Bundan dolayı yazılı sonuçlarının geç açıklanması beklenmektedir. Kılavuzda net bir tarih verilmemesinin yanında sonuçların ocak ayı içerisinde duyuralacağı yazılmıştı.

TEOG sonuçları hangi tarihte belli olacak? Sorusunun da cevabı böylece belli oldu.

TEOG SINAVI SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

1 milyon üçyüzbin civarında 8. sınıf öğrencilerinin girdiği ve altı dersten farklı oturumlar şeklinde gerçekleşen sınavların ne zaman yayınlacağını öğrenmek isteyenler için bu yazıyı kaleme aldım.  İkinci dönem de aynı şekilde sınavlar yapılacak. Her iki dönem sınavları sonucunda elde edilecek puanlar ve okul başarısı ile gelecek puanlarla ortaöğretime yerleştirme puanları hesaplanacak. Bununla liseler için tercihler yapılacak.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Lütfen yorumlarınızı imla kurallarına göre yapınız. İmla kurallarına göre yapılmayan, harfleri eksik olan yorumlara cevap verilmeyecektir. SORU SORMAK İÇİN LÜTFEN BURAYI KULLANIN. 

Yorum Yaz

Site Yazarı Google +: Rehber Erdal