Anasayfa » Sınav » Sbs » Merkezi Sistem Ortak Sınavı Sonuçları E-okulda Ne Zaman Açıklanacak?
teog-ortak-merkezi-sinav

Merkezi Sistem Ortak Sınavı Sonuçları E-okulda Ne Zaman Açıklanacak?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

28 ve 29 Kasım 2013 tarihlerinde temel eğitimden ortaöğretime geçiş için yapılan merkezi yazılıların ne zaman açıklanacağı, Milli Eğitim Bakanlığının daha önce yayınladığı e-kılavuzda açıklanmıştı. Bilindiği üzere 14-15 Aralık 2013 tarihlerinde 1. Dönem merkezi yazılıya giremeyen öğrenciler için mazaret sınavı yapılacak. Bundan dolayı yazılı sonuçlarının geç açıklanması beklenmektedir. Kılavuzda net bir tarih verilmemesinin yanında sonuçların ocak ayı içerisinde duyuralacağı yazılmıştı.

TEOG sonuçları hangi tarihte belli olacak? Sorusunun da cevabı böylece belli oldu.

TEOG SINAVI SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

1 milyon üçyüzbin civarında 8. sınıf öğrencilerinin girdiği ve altı dersten farklı oturumlar şeklinde gerçekleşen sınavların ne zaman yayınlacağını öğrenmek isteyenler için bu yazıyı kaleme aldım.  İkinci dönem de aynı şekilde sınavlar yapılacak. Her iki dönem sınavları sonucunda elde edilecek puanlar ve okul başarısı ile gelecek puanlarla ortaöğretime yerleştirme puanları hesaplanacak. Bununla liseler için tercihler yapılacak.

 

Hakkında Rehber Erdal

İnternet dünyasında Rehber Erdal olarak tanıdığınız bu kardeşiniz işinde kendini geliştirmek isteyen, gelişime açık biridir. Bu amaçla kurmuş olduğu bu blogta gelişime ve değişime açık olan herkese yardımcı olmaya çalışmaktadır. Sitemizi desteklediğiniz ve beğendiğiniz için teşekkürler.