2013 YGS Türkçe Testi Konu Kapsamları

Acaba 2013 YGS’ de Türkçe ’den kaç tane soru gelecek ve bu sorular hangi konulardan gelecek? 2013 YGS sınavında Türkçe dersinden sorulacak soruların konu dağılımları nasıl olacak? Evet bu yazımızda bu sorulara cevap vermeye çalışacağım.

2013 YGS sınavına girecek adayların öğrenmek istedikleri  bu konuları cevaplamadan önce Türkçe testinin çok zor olmadığını ve soruların yorumlama gücüne dayalı olduğunu belirtmek isterim. YGS genel anlamda zaten zor bir sınav değildir. Genelde öğrencilerin yorumlama, anlama ve verilen ifadeler arasındaki ilişkileri kavrayabilme gücünü ölçen bir sınavdır.

2013 YGS’ de Türkçe Testinde toplamda 40 soru sorulacak ve bu sorular Türkçeyi kullanma gücü ile ilgili olacaktır. Türkçe’ yi kullanma gücünden kastettiği de yeteri kadar kitap okuyanların rahatlıkla çözebilecekleri sorulardır.

2013 YGS Türkçe testi konu dağılımları ise şöyle olacaktır.

1Cümlede Anlam
2Paragraf
3Sözcük Türleri(İsim, Fiil, Zarf, Zamir, Edat, Bağlaç, Ünlem
4Sözcüğün Yapısı
5Cümlenin Öğeleri
6Fiil Çatısı
7Cümle Çeşitleri
8Anlatım Bozuklukları
9Ses Bilgisi
10Yazım Kuralları
11Noktalama İşaretleri
12İletişim
13Dil Kültür
14Dillerin Sınıflandırılması
15Sözcükte Anlam

 

Hakkında Rehber Erdal

İnternet dünyasında Rehber Erdal olarak tanıdığınız bu kardeşiniz işinde kendini geliştirmek isteyen, gelişime açık biridir. Bu amaçla kurmuş olduğu bu blogta gelişime ve değişime açık olan herkese yardımcı olmaya çalışmaktadır. Sitemizi desteklediğiniz ve beğendiğiniz için teşekkürler.