Formasyon Sonuçları Neden Açıklanmıyor?

Haber

Yükseköğretim Genel Kurulu pedagojik formasyon sonuçlarının 16 Ocak 2014 tarihinde yapılacak olan toplantı sonunda “belki” açıklanabileceğini belirtmiştir. Bugün ÖSYM tarafından duyurulan bilgiye göre sonuçları öğrenmek isteyen öğrenciler 16 Ocak tarihine kadar kendilerine oyalanacak bir şeyler anlamında bir bilgi verildi.

Demek oluyor ki formasyon sonuçlarının açıklanmamasının altında çeşitli oyunlar var. Ancak bizler bu oyunları anlayamadık. Formasyona başvuru yapan aday sayısının 300 bin civarında olduğuna ilişkin bir haber okumuştum. Eğer bu kadar çok sayıda kişi formasyon için başvuru yapmış ise o zaman işler karışır. Çünkü MEB üniversitelerin çok fazla öğretmen mezun etmemesini istiyor ama hala atanamayan yüzbinlerce öğretmene rağmen böyle ciddi bir başvuru varsa işler karışır. Sonuçta iş vermeyecekleri inşalara neden sertifika versinler.

ikinci bir iddia ise üniversitelerin bu pastadan almak istedikleri payları bölüştürememeleridir. Formasyonlu öğrenci aynı zamanda para karşılığı eğitim alan öğrenci demektir. Bu öğrencilerin ödedikleri ücretler toplamda büyük bir meblağa denk geldiği için yarış olmaması mümkün olamaz.

Belki başka bir sebep vardır. Biliyorsanız bizimle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.