LYS’ye Hazırlanan Öğrenciler 45 Gün Tatil

Ygs-Lys

Üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencileri, okulların bitmesine bir iki ay kala okulları terk etmeye başlıyordu. Mill Eğitim Bakanlığı öğrencilerin bu davranışına resmi bir çözüm buldu. Yayınlanan genelgeye göre öğrenciler velilerinden izin aldıkları takdirde sınavlara hazırlanmak için okula gitmeyebilecekler.
Genelgede şöyle bir değişiklik yapılacak;
“LYS’ye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine zaman baskısı yaşamadan hazırlık sürecinde derslerine daha iyi motive olmaları, sınav streslerinin olabildiğince azaltılarak sınavlara psikolojik olarak daha rahat girmeleri ve esasen gerçeğe uygun olmayan beyan ve diğer suretle rapor alınmasını önlemek amacıyla bu öğretim yılına mahsus olmak üzere; İlgi yönetmelikte belirtilen toplam süre olan 45 günü aşmamak kaydıyla öğrenci velisinin okul müdürlüğüne yazılı olarak başvurması halinde beyan edeceği sürenin de özürlü devamsızlık olarak değerlendirilmesi ve veli dilekçesinin özür belgesi gibi işlem görmesi öğrenci ve velileri açısından daha eşitlikçi bir yaklaşım olacaktır.”

2 thoughts on “LYS’ye Hazırlanan Öğrenciler 45 Gün Tatil

  1. bn son sınıf ögrencisiyim izin kahadını imzallattım velime okula verdim müdür okulun genelinden 50 lira ücret karşılıgında bu izn kahıdını kabul ediyomşş böyle saçma bi sistem olurmu 50 lira vermek zorunlumu böyle bi durum varmı ?gerkli kişi açıklama yapsın lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.