soru cevap

Soru Cevap

soru cevap köşemizde yorum kısmına aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. En yakın zamanda sorularınıza cevap vermiş olacağız. En yakın zamandan kastım en fazla bir günlük ara verebiliriz. soruları sormak için başlığa tıklayın

2.359 thoughts on “soru cevap

 1. Selaminaleykum hocam arel univ.obp puanim 403 banka ve sigorta bolumunu tam birslu okuyorum 1.sinifim.1.yariyil anestezi bolumune yatay gecis yapmak istiyorum.hicam bunu sartlari nelerdir gecme ihtkmali var mi

 2. Aleyna
  Ben erzurum imam hatip lisesi mezunuyum2016 yılı .erzurum ilahiyat fakültesi gündüz bölümü nü istiyorum.ygs 4 puanım 309 sıralamam244 bin diploma notum 86 inşaallah 52 puan okuldan verilecek.ilahiyatınki ise 147 bin puanı ise 342 sizce gelirmi .gidebilirmiyim.gececisine yada girme ihtimalim varmı varsa ne kadar..yardımcı olursanız sevinirim.sıraalamam kaça düşer.ek puan kalkmıştı şimdi tekrar verilmiş ama benim kayıt tarihim tutmuyor.ek puan alamıyorum 1 sene okulda kalmışlara ek puan verilior şimdi benden 30 puan öndeler ne yapmamgerekir.haksızlık değil mi bu?

 3. hocam selamun aleyküm benşm sorum iş sağlığı ve güvenliği bölümü ygs2+kul puanımı yokksa sadce ygs2 puanıylamı öğrenci alıyor teşekküt ederim

 4. hocam ygs-2 puanım okul puanım ile 271 puan ve okul birincisiyim ebeliğe gidebilir miyim düz lisedeyim

 5. hocam ben 2 yıllık AÖF te okuyorum 2.sınıftayım buraya yatay geçişle geçtim şimdi tekrar sınava girdim ama puanım istediğim bölüme uygun değil diğeri açık öğretim olduğundan örgün olarak yatay geçiş hakkım var mı ?

 6. Hocam merhaba ben ticaret meslek lisesi pazarlama ve perakende bölümü 2014 mezunuyum ygs ve lysye girdim iyi kötü bir puan aldım sınıf öğretmenliği için tercih yaptım ama yanlış tercihle 2 yıllık işletme yönetimi bölümüne kaldım ve kaydımı yaptım şu an orda okuyorum bu sene tekrar sınava giricem benim işletme yönetimi bölümüne sınavsız geçiş hakkım vardı ben geçen sene aldığım puanla mı girdim yoksa yoksa direk geçişle mi bana yardımcı olun lütfen yoksa kafayı yicem sormadığım yer kalmadı!

  1. Sınavsız geçiş ile yerleşmişsinizdir. Yerleştirme sonuçları belgesinde (osym) hangi puan türü ile yerleştiğiniz yazar.

 7. hocam bosna hersek travnik üniversitesi psikoloji bölümü düşünüyorum.Mesleki açıdan Türkiyede okumam mı daha yararlı olur benim için?

 8. Hocam bu sene 10. sınıfa başlayacağım yani lise2 ye. Bu sene içerisinden özel liselere geçiş yapabilir miyim.

 9. hocam ygs1 puanım 285 düz lise mezunuyum kars tıbbı görüntüleme gelir mi?puanı 296 iö puanı 287

 10. Hocam ben okul birincisiyim. Kocaeli Siyaset bilimi ve kamu yönetimi mi? Hacettepe uluslararası ilişkiler mi?

   1. Bölümden biraz bahseder misiniz ? Yani önü açık mı falan bide hacettepe %100 ingilizce o biraz korkutuyor beni?

 11. hocam ygs1 puanım okul puanıyla 285 düz lise mezunuyum herhangi bir devlet ünv. radyolojiye gidebilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.