YDS 2014 sonuç öğrenme YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Haber

2014 YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? YDS sonuçlarını ÖSYM açıkladı mı? YDS sonuçlarını nasıl öğrenebilirim. YDS 2014 sonuçlarını hemen öğren.

6 Nisan Pazar günü yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonuçlarını ne zaman açıklanacak? 2 milyonu aşan sayıda adayın girdiği YDS’nin üzerinden bir hafta geçmesine rağmen sonuçlar henüz açıklanmadı. YGS sonuçlarını bir hafta içinde açıklama başarısını gösteren ÖSYM YDS için biraz yavaştan alıyor. 2014 ilkbahar dönemi YDS sonuçlarının açıklandığı andan itibaren yenirehberlik.com sitemiz üzerinde öğrenmeniz mümkün olacaktır. 2014 YDS sonuçları sayfasına buradan ulaşabileceksiniz. Sonuçları öğrenmek için ÖSYM’nin size verdiği şifreyi kimlik numaranız ile kullanacaksınız.

YDS SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN.

Özellikle kamu kurumlarında çalışan ve yabancı dil tazminatından yararlanmak isteyen personelin katıldığı YDS 6 Nisan’da yapılmıştı.

Yabancı dil bilgisini öğrenmek isteyen ve dil bilgisini geliştirmek isteyenlerin de katıldığı bir sınavdı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan YDS’de 23 farklı dilde sorular sorulmuştu. YDS’de soruların sorulduğu diller ise şöyledir; Almanca, İngilizce,  Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish Dili), İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch Dili),Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca.

BİR SONRAKİ YDS NE ZAMAN YAPILACAK?

Yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavları yılda iki defa yapılır. Bahar ve güz dönemi olarak yapılır. Bir daha YDS 6 Eylül 2014 tarihinde yapılacaktır. Bu sınava başvurular ise 30 Haziran-9 Temmuz 2014 tarihleri arasında yapılacak.

GÜZ DÖNEMİNDEKİ SINAVDA HANGİ DİLLERDEN SINAV OLUNACAK?

YDS güz Dönemi Sınavı sadece Arapça, Fransızca, Almanca, Rusça ve İngilizce’ den yapılacak. Diğer dillerden sınava girmek isteyenler YDS bahar Dönemi sınavına başvuru yapacak. YDS ilkbahar dönemi 2014’te yapıldığı için adaylar YDS ilkbahar dönemi 2015’i beklemek zorunda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.