Yorumlara Nasıl Cevap Verilecektir.

Genel

Sitemiz üzerinden bugüne kadar 4 binin üzerinde soruya cevap verdim. Adaylara elimden geldiği kadarı ile doğru bilgi vermeye çalıştım. Bunu da herhangi bir ücret beklemeden, sadece faydalı olabilmek adına yaptım. Bugünden itibaren sadece belli tipteki sorulara cevap vermeye çalışacağım. Örneğin şu puanla bu bölüme yerleşebilir miyim? şeklindeki sorulara hem yeterli vaktimin olmaması hem de adaylara yanlış bilgi vermemek için cevap vermeyeceğim.

Genel konular hakkındaki sorulara ise cevap vermeye devam edeceğim. Bilgilerimiz tamamen yorumdur, hiçbir kişi ya da kurumu bağlayıcı nitelikte değildir. Yaptığım yorumların bağlayıcılığı benim tarafımdan yoktur. Adaylar bunları dikkate alarak soru sorsunlar. Kimseyi kandırma, oyalama yada bir taraflara yönlendirme amacımız yoktur. Lütfen bu konuda duyarlı olunuz.

21 thoughts on “Yorumlara Nasıl Cevap Verilecektir.

 1. hocam, tm3 sıralamam 331,383 .istediğim bölüm tam 331,000’den alıyor. 331’i tamam da küsüratı kafamı karıştırdı. sizce şansım var mıdır , tutar mı ?

 2. 2012-2013 klavuzunun sıralamalarıyla 2014ün sıralamaları arasında ebelik bölmünde çok fark var. bu sene baya düşmüş. kontenjanlarda düşmüş bu sene sağlık bölümünde sıralamalarda artış olurmu? benim sıralamam 203 bin geçen senelere bakarsam gelmiyor ama bu klavuza bakarsak cok yer geliyor sizce geçen seneleride dikkate almalımıyım

    1. Yani tercih yaparken bu yılki ösys kılavuzuna göre hareket ediniz. 2013 yılında yayınlanan kılavuza değil

     1. tamam teşekkür ederim bu bölüme sizce ilgi çokmu bu sene en fazla ne kadar oynar sıralaması

 3. Hocam ben ygs 2 den 165 aldım yerleştirme puanı ile 204 oluyor.İstanbul aydın üniveritesi Diş Protez teknolojisi bölümüne gitmek istiyorum %25 burslu puanı 205 yazmışlar. Ben meslek lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum yerleşebilirmiyim teşekkürler.

 4. hocam okul birincisiyim yerleştirme puanım 322 ..350 puan isteyen bir ilahiyata tercih yapabilirmiyim okul birinciliği kontenjanından yerleşir miyim.

 5. hocam tıp ve diş sıralamaları düşermi ne kadar bir oynama olabilir fikriniz nedir acaba

   1. hocam çok tşkler inş. dediğiniz gibi olur gecen yıl 15500 de kalmış tıp sıralamam 16200

 6. hocam ösym tercihlerinin excel dönüşümünü ne zaman yayınlayacaksınız geçen sene ki gibi çalışmalarınızda başarılar dilerim

 7. TM2 sıralamam 134.000 İlk tercihimi Ankara Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi (ücretli) olarak yapsam girebilme şansım var mı? Teşekkür ederim şimdiden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.