2014 YGS-LYS Kılavuzu Yayınlandı

Genel

02 Ocak tarihinde başlayacak olan 2014 YGS başvuruları için ÖSYS kılavuzu yayınlandı. Kılavuzdaki bilgilerden yararlanarak sınavsız geçişten başvuru koşullarına, baraj puanlarından okul puanlarının hesaplanmasına kadar bir çok bilgiye ulaşılabilecektir.  Yine üniversite adayları sınav değerlendirme ve yerleştirme işlemlerinin nasıl yapılacağı hakkındaki bilgilere ulaşabilirler.

ÖSYM’nin konu hakkındaki basın açıklaması aşağıdadır.

DUYURU (29 Aralık 2013)

 

2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) : Başvurular

 

2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemleri, 2 Ocak 2014 tarihinde başlayacak ve 15 Ocak 2014 tarihinde sona erecektir.

 

2014-ÖSYS’ye (Sınavsız Geçiş dâhil) ilişkin başvurma, başvurma koşulları, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili kurallar ve işlemler, 2014-ÖSYS Kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar, 2014-ÖSYS Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.  Başvurular kılavuzdaki kurallar doğrultusunda yapılacaktır. 2014-ÖSYS’ye başvurmak isteyen adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

 

Adayların ÖSYS başvurularının alınması ile ilgili çalışmalar tamamlanmıştır. Başvuru esnasında adayların herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için başvuru sistemi, başvuru merkezlerine test amaçlı açılmış, başvuru merkezleri sistem üzerindeki kontrol işlemlerini yapmışlardır. Adayların, başvuru merkezlerinde oluşabilecek yoğunluğu dikkate alarak, başvuru işlemlerini başvuru süresinin son günlerine bırakmamaları önemle hatırlatılır.

 

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

 

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.