Evlenen Üniversite Öğrencilerine Burs Müjdesi

Burslar Genel

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na nispet olsun diye evli üniversite öğrencilere yardım etme kararı aldı.

Bakanlık bünyesindeki Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan öğrencilerin aldığı 280 TL’lik öğrenim kredisi ile yurt ücretlerini, üniversite eğitimi boyunca evlenen öğrencilerden almayacak. Geçmişe yönelik borcu olan ve evli olanlar da bu haktan yararlanabilecek. Öğrencilerin borçlarının silinmesi ile öğrenciler 13 bin liralık bir yükten de kurtulmuş olacak.

Bakanlığın başlatacağı bu haktan yararlanmak isteyen evli üniversite öğrencileri evlilik cüzdanları ile bakanlığa başvurmaları yeterli olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığının istatistiklerine göre, bu uygulamadan yaklaşık 3 bin civarında öğrenci yararlanacak.

Farklı Yurtlar Kalmak Şartı İle

Evlenen öğrenciler kız ve erkek olarak ayrı yurtlarda kalmak şartı ile yurtlarda ücretsiz olarak barınabilecekler. Evli üniversite öğrencisine yurt da ücretsiz olacak. Evli öğrencilere öğrenim hayatları boyunca burs verilecek.

4 thoughts on “Evlenen Üniversite Öğrencilerine Burs Müjdesi

  1. Bekar bi üniversite öğrencisi evlenince kyk bursu kesiliyormu bilginiz varsa cevapalrmisiniz lutfen…

  2. Ben üniversite öğrencisiyim. Ama nişanlım öğrenci değil. Üniversite mezunu nişanlım. Bu sene evleneceğiz inşallah. Ben burs alıyorum ama evlenince bursum kesilir mi ve tek benim üniversite öğrencisi olmam yeterli mi bu durumdan yararlanmak için ?

    1. Yapılan açıklamlara göre evli öğrenci diyor, her ikisinin evli olması demiyor, yararlanma ihtimaliniz var, ancak her şey daha kesinleşmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.