LYS başvuruları başlıyor

Ygs-Lys

ÖSYM tarafından yapılan yükseköğretime geçiş sınavında herhangi bir puan türünde en az 180 ham puan alan adaylar lisansa yerleştirme sınavına başvuru yapabilecekler.
ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 22-29 Nisan tarihlerinde adaylar LYS’lere başvuru yapabilecekler. Başvuru yapmak isteyenler öncelikle sınav ücretlerini yatırmak zorundalar. Sınav ücretlerini Akbank, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Türk Ekonomisi Bankası ve DenizBank’ın tüm şubeleriyle internet bankacılığı aracılığıyla yatırabilecek. Ayrıca adaylar internet üzerinden ÖSYM’nin sitesinden kredi kartı ile sınav ücretlerini yatırabilecekler.
Adaylar hangi LYS’lere girmek istediklerini kararlaştırdıktan sonra her LYS için 25 TL ücret yatıracaklar. Adaylar başvuru işlemlerini internet üzerinden kendileri yapabilecekleri gibi, başvuru merkezleri yardımı ile de yapabilirler. Eğer adaylar başvuru merkezinde başvuru işlemlerini yapacaklarsa o zaman 2 TL işlem ücreti ödemek zorunda olacaklar.
İnternet üzerinden kendileri başvuracak adaylar ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr adresinden başvuru işlemlerini yaptıklarında en son “Başvurunuz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir” uyarısını gördüklerinde işlemlerini bitirmiş olurlar.
LYS’ler tüm il merkezlerinde ve Lefkoşa’da yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.