İmam Hatip Meslek Lisesi Mezunlarının Tercih Edebilecekleri Sınavsız Geçiş Bölümleri

Ygs-Lys

Sınavsız bir şekilde iki yıllık ilahiyat bölümüne yerleşmek için bu (İmam Hatip Lisesi/İmam Hatip Okulu/İmam Hatip Lisesi (Y. Dil Ağırlıklı) / Anadolu İmam Hatip Lisesi) bölümlerden mezun olmak gerekiyor.
Açıktan ilahiyat okumak isteyen imam hatip liseli mezunların sınavsız geçiş hakkı ile açıköğretim ilahiyat bölümüne yerleşmeleri mümkündür. Açıköğretimde kontenjan sınırlaması olmadığından (2012 ÖSYS kılavuzuna göre) imam hatip mezunu veya YGS’ de herhangi bir puan türünde 140,00 barajı aşan herkes tercih edebilir ve yerleşebilir.
Geçen sene kontenjan sınırlaması olmadığından başvuran herkes yerleşmişti. Bu yıl (2013) kontenjan sınırlaması olursa yerleşme durumu değişebilir.

236 thoughts on “İmam Hatip Meslek Lisesi Mezunlarının Tercih Edebilecekleri Sınavsız Geçiş Bölümleri

  1. imam hatip lisesini yeni bitirdim kredim falan tamam ama diplomayi alamadim sistemde henuz düzenlenmemis fakat kpss sinavi icin 2 gün sonra kayit yapmam gerek diplomam şart mı bunun için acil cevap verirseniz sevinirim

  2. açık lisesi geçişler kaldırıldı peki okul ygs sınavından sonra belli bir puan verecekmi

  3. Bn acik liseden mesleki imam hatip11 sinifindayim 188 kredim var bu yil ygs girebiliyor muyum?

  4. ben imam hatip son sınıf öğrencisiyim iki yıl açıktan okuyacağım iki yıl bittikten sonra ne olabılırım bir bayan olarak nerede çalışabılırım ve maaşları ne kadar olur ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.