Merkezi Yazılılar İçin Genel Tekrar Denemeleri

Sbs

8. sınıfta okuyan yaklaşık 1,5 milyon öğrencinin gireceği merkezi ortak sistem sınavlarına sayılı günler kaldı. Bu sınavlarda alınacak puanlar lise yerleştirmelerinde kullanılacağı için, sıradan yapılan yazılılardan çok daha önemli hale geldi. Bu sınavlara iyi hazırlanmanın yolu çok tekrar yapmaktan geçer. Sınavın nasıl olacağına ilişkin çeşitli açıklamalar yapılmasına rağmen, öğrenciler sınava girmeden neyle karşılaşacaklarını kestiremiyorlar.

Bu yüzden öğrencileri bu önemli yazılılara hazırlayacak çeşitli “Türkiye Genel”i deneme sınavları yapılacak. Bu sınavlara girecek adaylar, sınavdan önce kendilerini sınayabilecekler, yanlışlarını, hatalarını düzeltebilecekler. Özdebir dershaneleri 11-12 kasım tarihinde merkezi sistem ortak sınav denemesi yapacak. Bu sınava tüm 8. Sınıf öğrencilerinin girmelerini tavsiye ederim.

Bu yazılılara hazırlanan öğrenciler daha önce yazılmış kitapları çalışarak da sınava hazırlanabilirler. Sınavdaki konular zaten kitaplarda mevcut. Öğrenciler korkmadan, herhangi bir kaygıya kapılmadan bol bol soru çözdüklerinde istedikleri puanları alacaklardır.

Sınava girecek tüm adaylar başarılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.