Öğrencilere Müjde..

Genel

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin derslerinde daha başarılı olması ve ders kaçırma dertlerinin olmaması için yeni bir sistem hazırlıyor. Bu yeni sistemle öğrenciler tüm müfredatı internet ortamında yeniden görebilme imkânına sahip olacaklar. Şu ana kadar 46 binden fazla görsel ve işitsel materyalin yüklendiği sistemi sekiz ay sonra öğrencilerin kullanması mümkün olacaktır.

 

Sanal Ortamda Ders İmkânı

 

Milli Eğitim Bakanlığının üstünde çalıştığı ve sekiz ay sonra uygulamaya geçirmeyi planladığı “e-müfredat” ve “e-ders” sistemleri ile öğrenciler büyük faydalar elde edecekler. Sistem üzerindeki dersler video, resim, animasyon ve çeşitli programlarla internet ortamında takip edilebilecek.

 

Devamsızlık Problemine Çözüm Olması Beklenmektedir

 

Bu uygulamanın amacı dersleri kaçıran ya da dersi görmesine rağmen ek bilgiye ihtiyacı olan öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine fırsat tanımaktır. Tüm derslerin internet ortamında olması öğrencilerin okula devam etmeyeceği anlamına gelmeyecektir. Öğrencilerin okula devam sınırları korunacak, daha fazla devamsızlık hakkı tanınmayacaktır.

 

TÜBİTAK Dergisi De Olacak

 

Akıllı tahtalarda ders anlatan öğretmenlerin videoları da sistem üzerinden tüm öğrencilere açık olacak. E-müfredat programındaki dersler ayrıntılı ve basit bir dille anlatılacak. Şu anda sistem üzerinde bulunan 44 bin görsel, iki bin işitsel materyal artırılarak zenginleştirilecek. TÜBİTAK tarafından yayınlanan bilim ve teknik dergisi de öğrenciler için artık ücretsiz olacak. E-ders video ve diğer materyaller okullara dağıtılacak tablet bilgisayarların aynı zamanda bir ön hazırlığıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.