Anasayfa » Genel » KYK Bursları Ne Zaman Belli Olacak?

KYK Bursları Ne Zaman Belli Olacak?

Yurt-Kur’ dan burs ve öğrenim kredisi almak için müracaatta bulunan binlerce öğrencinin merakla beklediği burs sonuçlarının açıklanma tarihi belli oldu.Burs ve öğrenim kredisi almak için sonuçları bekleyen öğrenciler 26 2012 kasımdan itibaren Kredi ve Yurtlar Kurumu’ un ‘‘www.kyk.gov.tr” internet sitesinden öğrenebilecekler.

Kredi veya burs almak için müracaatta bulunanlar 2012-2013 eğitim öğretim dönemi için burs sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ile kurumun internet sitesinden öğrenme imkanına sahip olacaklar.

Kendilerine burs-kredi çıkan öğrenciler taahhüt senetlerini, 28 Kasım-30 Aralık tarihleri arasında herhangi bir noterde, vergi, resim ve harç ödemeksizin tanzim ve tasdik ettirdikten sonra, 30 Aralık 2012 tarihi mesai saati bitimine kadar kurumun bölge veya yurt müdürlüklerine teslim edecekler.

 

2012-2013 Burs ve Öğrenim Kredileri Ne Zaman Ödenmeye Başlanacak?

 

Kendilerine burs veya öğrenim kredisi çıkanlar ise ödemelerini 7 Ocak 2013’te Ziraat Bankası’nın ilgili şubelerinden yapılacaktır.

Hakkında Rehber Erdal

İnternet dünyasında Rehber Erdal olarak tanıdığınız bu kardeşiniz işinde kendini geliştirmek isteyen, gelişime açık biridir. Bu amaçla kurmuş olduğu bu blogta gelişime ve değişime açık olan herkese yardımcı olmaya çalışmaktadır. Sitemizi desteklediğiniz ve beğendiğiniz için teşekkürler.

Sen de Bir Yorumla Bu Yazıya Değer Kat

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*