Anasayfa » Sınav » Sbs » (MSOS) Merkezi Sistem Ortak Sınavlarının Konu Kapsamları ve Tarihleri
meb-moss

(MSOS) Merkezi Sistem Ortak Sınavlarının Konu Kapsamları ve Tarihleri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

 

2014 yılında puanla öğrenci alan bir liseye yerleşmek isteyen öğrenciler için bu yıl derslerin yazılıları Ankara merkezden ortak olarak yapılacak. Bütün 8. Sınıf öğrencileri TC İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin ilk yazılılarını Matematik, İngilizce ve Türkçe derslerinin de ikinci sınavlarını bakanlıktan gönderilecek sorularla aynı zamanda ortak olarak yapacaklar.

Merkezi sistem ortak sınavlarının, yani yazılıların ne zaman yapılacağı öğrenciler kadar öğretmenler tarafından da merak edilen bir konu idi. Talim terbiye kurulu bu merakı giderdi. Hem sınavların ne zaman yapılacağına ilişkin bir takvim belirledi hem de hangi konulardan nereye kadar sorumlu olacaklarını öğrenmelerini sağladı.

Yazılarda çıkacak sorular hangi konulardan çıkacak sorusunun cevabı aşağıdadır.

Puan hesaplamak için buraya tıklayın.

Konular ve Takvim için tıklayın.

Hakkında Rehber Erdal

İnternet dünyasında Rehber Erdal olarak tanıdığınız bu kardeşiniz işinde kendini geliştirmek isteyen, gelişime açık biridir. Bu amaçla kurmuş olduğu bu blogta gelişime ve değişime açık olan herkese yardımcı olmaya çalışmaktadır. Sitemizi desteklediğiniz ve beğendiğiniz için teşekkürler.
  • Admen

    Çok korkucu bir sınav olacakmış gibime geliyor.