Anasayfa » Sınav » Ygs-Lys » Okul Puanı Ekli 2016 YGS Puan Hesaplama Öğren
ygs-puan-hesaplam-yenirehberlik

Okul Puanı Ekli 2016 YGS Puan Hesaplama Öğren

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Bir deneme sınavı yapmadan hangi dersten ne kadar başarılı olduğunuzu öğrenemezsiniz. YGS puan hesaplama programı kullanmadan da kaç puanlık başarı gösterdiğinizi bilemezsiniz. Okul puanı ile beraber ygs puanlarınızı aşağıdaki çizelge ile öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken denemelerde yaptığınız doğru ve yanlışları girmektir.

Okuldan gelecek puanı eklemek ise çok basit. 

Diploma notu veya okul ortalama puanınızı 0,6 ile çarptıktan sonra aşağıda çıkan ham puanlarını üzerinde eklemektir. Eğer meslek liseli ve kendi alanınızdan bir bölüm seçecekseniz o zaman okul puanınızı 0,9 ile çarpacaksınız. 2015 yılında bir programa yerleşmişseniz okul puanınızı 0,3 ile çarpacaksınız. 

ÖSYS kılavuzunda OBP’nin (Ortaöğretim Başarı Puan) 500’lük sisteme dönüştürülmesi sonra da 0,12 ile çarpılması gerektiği söyleniyor. Buna gerek yok. Çünkü 500 x 0,12 ile 100 x 0,6 aynı sonucu verir. Bu yüzden direk okul ortalamasını 0,6 ile çarptığınızda okul gelecek puan belli olur.


OKUL PUANI EKLİ HALİNİ GÖRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUN

 PUANLARINI HESAPLADIKTAN SONRA BURADAN OLUŞABİLECEK TAHMİNİ SIRALARINIZI ÖĞRENEBİLİRSİNİZ. 

Hakkında Rehber Erdal

İnternet dünyasında Rehber Erdal olarak tanıdığınız bu kardeşiniz işinde kendini geliştirmek isteyen, gelişime açık biridir. Bu amaçla kurmuş olduğu bu blogta gelişime ve değişime açık olan herkese yardımcı olmaya çalışmaktadır. Sitemizi desteklediğiniz ve beğendiğiniz için teşekkürler.