Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Ekim 2014

KYK Bursları Ne Zaman Belli Olacak?

Resim bulunamadı

Yurt-Kur’ dan burs ve öğrenim kredisi almak için müracaatta bulunan binlerce öğrencinin merakla beklediği burs sonuçlarının açıklanma tarihi belli oldu.Burs ve öğrenim kredisi almak için sonuçları bekleyen öğrenciler 26 2012 kasımdan itibaren Kredi ve Yurtlar Kurumu’ un ‘‘www.kyk.gov.tr” internet sitesinden öğrenebilecekler.

Kredi veya burs almak için müracaatta bulunanlar 2012-2013 eğitim öğretim dönemi için burs sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ile kurumun internet sitesinden öğrenme imkanına sahip olacaklar.

Kendilerine burs-kredi çıkan öğrenciler taahhüt senetlerini, 28 Kasım-30 Aralık tarihleri arasında herhangi bir noterde, vergi, resim ve harç ödemeksizin tanzim ve tasdik ettirdikten sonra, 30 Aralık 2012 tarihi mesai saati bitimine kadar kurumun bölge veya yurt müdürlüklerine teslim edecekler.

 

2012-2013 Burs ve Öğrenim Kredileri Ne Zaman Ödenmeye Başlanacak?

 

Kendilerine burs veya öğrenim kredisi çıkanlar ise ödemelerini 7 Ocak 2013’te Ziraat Bankası’nın ilgili şubelerinden yapılacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Lütfen yorumlarınızı imla kurallarına göre yapınız. İmla kurallarına göre yapılmayan, harfleri eksik olan yorumlara cevap verilmeyecektir. SORU SORMAK İÇİN LÜTFEN BURAYI KULLANIN. 

Yorum Yaz

Site Yazarı Google +: Rehber Erdal