Anadolu Vakfından 2012-2013 Öğretim Yılı İçin Öğrencilere Burs

Burslar Genel

Anadolu vakfının bursundan yararlanmak için bazı şartları taşımak gerekir. Aşağıda bu şartlar sıralanmıştır.

 

 

 

  1. Anadolu Vakfı Burslarından faydalanacak tüm öğrencilerin öğrenimini tamamlayabilmek için maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olması ve belirlenen kriterler çerçevesinde akademik olarak başarılı olması gereklidir.
  2. Burstan yararlanabilmek için yurt içindeki eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olmak gerekir. Açık Öğretim ve Uzaktan Öğretim Programları kapsam dışındadır.
  3. Burslardan faydalanmak için T.C. vatandaşı olmak gereklidir.
  4. Bursların kontenjan, kapsam ve koşulları, öğrencilerde aranacak nitelikler Genel Müdürün tarafından belirlenir ve Yönetim Kurulu’nun onayına sunulur.
  5. Kişi ve kuruluşlardan gelen burs istekleri Burs Komitesi’nde değerlendirilir ve yanıtlanır.
  6. Kredi ve Yurtlar Kurumundan alınan öğrenim kredisi ve burslar hariç başka bir başka kaynaktan burs alan öğrencilere burs verilmez. Yapılan incelemelerde bu durum saptanırsa verilen burs kesilir.
  7. Öğrencinin herhangi bir disiplin cezası almamış olması şartı aranır. Disiplin cezası alma ve yanlış beyan bursun sona erdirilmesine neden olur.
  8. Hizmet Şartlı Hemşirelik ve Tıp Bursları dışında, burslar karşılıksız olup öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmez.
  9. “Şartlı Burs Bağışları” kapsamındaki burslar için burs bağışı yapan gerçek ya da tüzel kişi tarafından talep edilen bağış şartları Anadolu Vakfı Senedi’ne ve Vakfın amaç ve hedeflerine uygunluk açısından Burs Komitesi tarafından değerlendirilir ve Yönetim Kurulu onayına sunulur. Bursiyerler ile ilgili özel şartlar talep edilmemişse, bu Yönetmelik’teki tüm hükümler şartlı bağışlardan sağlanacak burslar için de geçerlidir.
  10. Meslek dalı kontenjanları ve burs miktarları öğretim yılı başlamadan belirlenir ve www.anadoluvakfi.com.tr adresinden duyurulur.

Bu şartları taşıdığınızı düşünüyorsanız. Buraya tıklayarak internet üzerinden burs başvurunuzu yapabilirsiniz

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.