Avrupa Birliği Alanında Uzman Olmak İsteyenlere Burs

Burslar Genel

Avrupa Birliğinin desteklediği, uzman personel ihtiyacını karşılamaya yönelik olan JEAN MONNET bursuna başvuralar başlamıştır. Parlak bir işe sahip olmak isteyen, çok iyi şartlarda Avrupa’da okumak isteyenler için mükemmel bir burstur. Kazanan öğrencilerin her türlü ihtiyacını karşılayan JEAN MONNET bursu, özellikle de kamuda çalışanlar için bulunmaz bir fırsattır.

2013-2014 AKADEMİK YILI JEAN MONNET BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR

Ülkemizin Avrupa Birliğine (AB) tam üyelik hedefi çerçevesinde, AB alanında uzmanlaşmış personel sayısının artırılması ve müktesebatın etkin bir biçimde uygulanabilmesi için gerekli idari kapasitenin oluşturulması amacıyla yürütülen ve AB tarafından finanse edilen Jean Monnet Burs Programı 2013-2014 akademik yılı başvuruları başlamıştır.

Kamuda, özel sektörde veya sivil toplum kuruluşlarında çalışan, üniversitelerde akademik veya idari personel olarak görev yapan, Türkiye’deki üniversitelerde lisans düzeyinde son sınıf öğrencisi veya lisansüstü (yüksek lisans veya doktora) öğrencisi olan ve AB müktesebatı konusunda uzmanlaşmak isteyen herkese açık olan Jean Monnet Burs Programı kapsamında 2013-2014 akademik yılında burs verilecek kişi sayısı artırılmış olup 130 kişiye burs tahsis edilecektir.

Jean Monnet Burs Programının 2013-2014 akademik yılına ilişkin başvurular 2 Ağustos 2012 tarihinde başlamış olup 19 Kasım 2012 tarihine kadar devam edecektir.

 

Detaylar için aşağıdaki belgeleri inceleyiniz.

 

Duyuru ve Başvuru Belgeleri:

 

Duyuru metni 2013-2014

Başvuru formu (Türkçe Form – örnektir. Başvuru sırasında KULLANILMAZ)

Başvuru formu 2013-2014 (Başvuruda kullanılacak form)

Diğer Belgeler (Bilgi dokümanlarıdır. Başvuru esnasında kullanılmasına gerek yoktur.)

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.