Çocuklar İçin Google Türkiye’den Doodle Yarışması

Eğitim

Google önemli günler ve tarihe mal olmuş kişilerin doğum günlerine özgü çeşitli logolar (doodle) hazırlamaktadır. Hazırladığı her doodle internetteki haber siteleri tarafından hemen haber konusu yapılıyor.

Google geleneksel hale getirdiği Doodle yarışmalarına sadece çocukların katılmasını istiyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı tarafından desteklenen bu yılki yarışmanın teması ise “Türkiye’nin Harikaları”dır.

Yarışmaya Türkiye sınırları içinde okuyan 1. Ve 8. Sınıf öğrencileri katılabilecekler. Türkiye’nin doğal, tarihi veya turistik yerlerini konu alan logolarla öğrenciler yarışmaya katılabilecekler. Hasankeyf, peribacaları ve Aspendos Antik Tiyatrosu gibi yerleri konu edinen logolarla yarışılabilir. Yarışmanın şartları için buraya bakın.

Yarışmada birinci olan öğrenciye 10 bin lira tutarında burs verilecek. Okullar bazına birinci olan okula 15 bin liralık teknoloji yardımı ayrıca ilk on finalist öğrenci ve öğretmenlere ise Nexus 7 tablet verilecektir.

Yarışmaya 1 Nisan 2013 tarihine kadar başvuru yapılabilir. Yarışma hakkında detaylar buradadır. Yarışma için öğrencinin çizimini taradıktan sonra doodleturkiye@gmail.com adresine gönderilebilir.

Yarışmada birinci olanın doodle 18 Nisan günü Google’ın anasayfasını süsleyecektir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.