Dünyanın en gelişmiş Zaman Öldürme Araçları

Genel

Zaman, para demektir. Bir kişiye bana biraz para verir misin? Desem kimse kolay kolay bana para vermez. Ama bana biraz zaman verir misin? Kolaylıkla zaman verebilecek çok kişi vardır. Paradan daha değerli olan zamanı yeteri kadar iyi bir şekilde değerlendirmiyoruz. Doğduğumuz andan itibaren azalmaya başlayan bir varlığımızdır zaman. İster sokakta yaşasın, ister devlet başkanı olsun bir şekilde zamanı öldürüyoruz. Aşağıda bahsettiğim araçlar bazı insanların başka bazı insanların zamanlarını almak için geliştirdikleri araçlardır. İşte zaman öldüren gelişmiş araçlar.

Tv seyretmek

Aptal kutusu olarak bilinen televizyon yeni ya da eski bir araç bile olsa içinde zamanı öldüren bir sürü kimyasal silah var. Boş zamanımızda şöyle bir açalım diye baktığımız televizyonlar günde ortalama dört saatimizi alıyor.

İnternet

Çok bir zaman öldürücüdür. İnternete bir habere bakayım diye girdiğinizde hiç alakanız olmayan bir konuda birkaç saatinizi öldürmüş oluyorsunuz.

Cep telefonu

Özellikle yeni çıkan (hepten yeni çıkıyorlar) akıllı cep telefonlarını insanların akıllarını almak için geliştirilmiş araçlardır. Boşu boşuna günde bir iki saatimiz akıllı telefonların uygulamaları ile geçiyor.

Video oyunları

Bağımlısı olanın çok zamanını götürür. Eğer dikkatli olmazsanız günde rahatlıkla on saatinizi götürür.

Kişisel Bakım Araçları

Temiz ve bakımlı olmak önemlidir. Gereğinden fazlası ile aldığımız her kişisel araç zaman öldürür. Saçımızı, kaşımızı, gözümüzü düzeltmek için kullandığımız araçların yarısı gereksizdir. 10 farklı gömleğiniz olsa her gün hangisini giysem diye çok zaman harcarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.