Engelli Öğrencilere 2013 Yılında Ne Kadar Burs Verilecek?

Öğrenci

Milli Eğitim Bakanlığı, özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören özürlü öğrencilere 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere katma değer vergisi hariç bireysel eğitim için aylık 386 lira, grup eğitimi alanlar için 109 lira burs verecek.

Maliye Bakanlığı’nın konuya ilişkin, ”2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Tebliği” Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Yapılan tebliğe göre, özürlü bireylerin destek eğitim giderlerinin bütçeden karşılanacak kısmına ilişkin olarak, Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında açılan özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde özürlü bireylere verilen destek eğitiminin bütçeden karşılanacak kısmı; katma değer vergisi hariç olmak üzere bireysel eğitim için aylık 386 lira, grup eğitimi için 109 lira olarak belirlendi.

Belirlenen tutarlar, Milli Eğitim Bakanlığı bütçesine bu amaçla konulan ödenekten, bu tutarları aşan kısmı ise ilgililer tarafından karşılanacak. Buna göre MEB 2013 yılı için öğrenci başına 12×386 lira ödeme yapacak.

 

1 thought on “Engelli Öğrencilere 2013 Yılında Ne Kadar Burs Verilecek?

  1. sayın yetgililer özürlüye verileçek burs parası icin nereye baş vuracağız bilgilendirirseniz seviniriz saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.