İkinci Dönem Teog Sonuçları Şu Tarihte Açıklanacak

Sbs

Bugünlerde 8. sınıf öğrencilerinin en çok merak ettiği konu ikinci dönem merkezi sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağıdır. 2014 Nisan dönemi yapılan sınavın sonuçları ne zaman açıklanacak? 2. Dönem Teog sonuçları ne zaman açıklanacak? Teog Açıklanma tarihi belli oldu mu?

28-29 Nisan 2014 tarihinde altı farklı dersten öğrencilerin girdikleri sınavın sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı belli oldu. Anadolu Ajansının vermiş olduğu bilgilere göre sonuçlar 11 Haziran’da açıklanacak. 11 Haziran’da açıklanacak olan merkezi sınavdaki başarılara göre oluşan ve 700 üzerinden değerlendirilen sonuçlardır.

Yerleştirme esas puanı içinde barındıran asıl sonuçlar ise 7 Temmuz’da açıklanacak. Bu tarihte açıklanacak olan sonuçlar tercih işlemleri için kullanılacak olan ve 500 üzerinden hesaplanan puanlar olacak.

11 Haziran’da açıklanacak olan sonuçlara 16 – 20 Haziran tarihleri arasında itiraz edilebilecek.  Okulların kontenjan sayıları ise 4 Temmuz’da belli olacak. Yine tercih işlemleri ise 31 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.