Merkezi Sistem Sınavlarına (TEOG) Nasıl İtiraz Edilir?

Genel Sbs

Merkezi sistem sınav sonuçları dün itibari ile açıklandı. Sınav sonuçlarını bekledikleri gibi görmeyen öğrenciler MEB’e nasıl itiraz edeceklerini öğrenmek istemektedirler. Merkezi sistem ortak sınavlarına itiraz etmek için aşağıdaki adımları uygulamak gerektir.

Bu arada itiraz etmek için son gün Cumadır.

 

  • Sonuçlara yapılacak olan itirazlar, sonuçların http://www.meb.gov.tr (e-okul sistemi) internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç beş takvim günü içinde yazılı olarak YEĞİTEK’e yapılabilecektir.
  • Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

 

  • Her ders için yapılan itirazların incelenmesi için öğrenci velisi tarafından T.C. Ziraat Bankası Başkent/ANKARA şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat/ANKARA şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla 10 TL (On TL KDV Dahil) yatırılması gerekmektedir. İtirazın haklı bulunması halinde ücreti iade edilecektir.
  • İtiraz ücretini yatırıp banka dekontunu itiraz dilekçesi ile birlikte göndermeyen öğrencilerin başvuruları dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.
  • İtirazların cevaplanmasında YEĞİTEK gelen evrak kayıt tarihi dikkate alınacaktır.
  • Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile öğrencinin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekontu eklenmemiş, imza ve adres bilgisi olmayan dilekçeler dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

2 thoughts on “Merkezi Sistem Sınavlarına (TEOG) Nasıl İtiraz Edilir?

  1. Sayın M.E.B 2.teog sınavına itiraz edicem fen ve teknoloji dersinde beklediğimden çok düşük geldi itiraz süreci nasıl uygulabilirim

  2. Sayın M.E.B ben okula gitmemizlikte devasızlık ettim ve okula ara vermek zorunda kaldım devamsızlık sürem 25 gün buldu ve müdür yardımcısı silmiyor M.E.B izin almak zorundasınız ditor ben cok pişmanım okula devam etmek zorundayım ve size söz veriyom ne olur yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.