E-Okul (Teog) Veli Bilgilendirme ve Takdir Teşekkür Hesaplama

Genel

Öğrenci ve öğretmenler için büyük kolaylıklar sağlayan ve 2007 yılından beri bir sistem olarak kullanılan e-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde öğrencilerin teşekkür ya da takdir alıp almayacakları hesaplanabiliyor.

SİTEMİZ ÜZERİNDEN TAKDİR-TEŞEKKÜR HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYIN

E-okul veli bilgilendirme sistemi yolu ile öğrencilerin notlarını öğrenebilir, öğretmenlerin öğrenciniz hakkındaki yorumlarını görebiliyorsunuz. E-okul’a girişi aşağıdaki link ile yapma olanağınız var.  www.yeni rehberlik.com sitesi üzerinden bu sisteme ulaşmanız bir tık kadar kolay olmaktadır.

E-OKULA GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN.

E-okul veli bilgilendirme kullanılan şifrelerin nerede alınacağı da öğrenci ve veliler tarafından merak edilmektedir. Daha önce MEB kullanıcı adı yerine TC kimlik numarası şifre yerine ise öğrencinin okul numarasını istemekte idi. Tabii öğrencilerin okul numaraları ve kimlik numaraları başkalarının eline geçtiği için MEB de bu konuda bir güvenlik önlemi olarak e-okula giriş yaparken bazı soruların da cevaplanmasını istiyor. örneğin, öğrencinin sınıfı, resmi, cilt numarası gibi bilgiler bilinmiyorsa eokula girmek mümkün olmamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.