Şarjı Bitmiş Cep Telefonu Nasıl Bulunur?

Bilgi

Cep telefonu çağımızın en önemli iletişim aracıdır. Her zaman yanımızda taşırız. Bazen sürekli yanımızda taşıdığımız telefonu kaybederiz. Eğer telefonun şarjı var ve açık ise bulmamız kolaydır. Ancak telefon kapalı veya şarjı bitmiş ise o zaman telefonu bulmaya çalışmak sinir bozucu olmaktadır. Hele stresli olduğumuz zaman telefonu aramak tam bir çiledir.  Şarjı biten telefonu bulmak için aşağıdaki talimatları yerine getirirseniz, daha çabuk bulursunuz.

  1. Öncelikle rahatlayın. Telefonu en son nerede ve ne zaman kullandığınızı gözünüzün önünde canlandırmaya çalışın. Elbise giyerken yanınızda mıydı, o zaman üzerinizde hangi giysileriniz vardı? Ne yapıyordunuz?
  2. Telefonu en son kullandığınız ana kadar neler yaptığınızı tek tek düşünmeye başlayın.  Tek tek yaptığınız işleri geriye doğru düşündükten sonra muhtemel yerleri arayın. Masa üstleri, koltuk kenarları, televizyon yanı, sehpa, pencere kenarı gibi yerlere bakınız.
  3. Telefonu bulmak için en son giydiğiniz giysilerin ceplerine ve giysileri koyduğunuz yerlere bakınız. Giysilerinizi giyerken ki alanı gözden geçirin.
  4. Eve gelmeden önce yanınızda mıydı? Eve bir eşya alırken orada unutmuş olabilirsiniz. Markette, bakkalda bir yere koymuş olabilirsiniz. Arabada unutmuş olabilirsiniz.
  5. Telefonu bulmak ailenizden yardım isteyiniz. Tüm evi köşe bucak aramaya başlayın. Telefonu bulana hediye vereceğinizi söyleyerek onları motive edin. Onların sorularına cevap veriniz. Dolaplara, kanepe aralarına, telefonun düşebileceği her yere bakarak onu bulabilirsiniz.
  6. Eğer akıllı telefonunuz kayboldu ise onun üzerinde GPS yazılımı olup olmadığını düşünün. GPS yazılımı yüklü ise internet üzerinden araştırarak telefonunuzu bulabilirsiniz. İphone gibi telefonlarda bu özellik var.

Umarım bu söylediklerim telefonunuzu bulmanıza yardımcı olur.

5 thoughts on “Şarjı Bitmiş Cep Telefonu Nasıl Bulunur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.