Soru/Test Çözme Siteleri

Öğrenci

İnternet üzerinden ders çalışılabilir mi? İnternette ders çalışmak ne kadar verimli olur? Sanal alemde test çözmenin ne tür faydaları olabilir? Bu tür sorulara cevap vermeye çalışacağım.

Bilgisayar ders çalışmayı kolaylaştıran makinaların en başında gelmektedir. Ders çalışmak bilgisayarlar sayesinde çok eğlenceli ve kolay olmaya başlamıştır. Bilgisayarlarda kullanılmak üzere hazırlanmış olan eğitim paketleri yayınevleri tarafından satılmaktadır. Bu eğitimler öğrenmeye kolaylaştırmaktadır. Ancak herkesin bu sistemleri alması mümkün değildir. Bu sistemlere alternatif olarak online ders çalışma siteleri ücretli ve ücretsiz olarak yayın yapmaktadırlar. Ücretli eğitim sistemlerine maddi olarak ulaşmak herkesin için olanaklı değildir. Bu yüzden de ücretsiz olarak yayın yapmaya çalışan diğer internet siteleri var. Bunlar da okullardaki yazılılardan ve öğretmenlerin hazırladığı ve internette ortak kullanıma verdikleri çeşitli dokümanları düzenleyerek öğrencilerin ücretsiz olarak test çözmeleri için imkanlar hazırlamışlardır.

Peki internet üzerinde ders çalışmak ne kadar faydalı olur? Aslında en güzel ders çalışma kağıt kalem kullanılarak yapılan çalışmalardır. Ancak her öğrencide yeteri kadar test araçları olmadığı için evde ders çalışamıyor. Bu yüzden de interneti kullanmaktadır. Bu şekilde sıkılmadan soru çözebilmektedir.  Çözdükleri birkaç soru ile daha yüksek notlar alabilmektedirler. Sonuçta facebook gibi sitelerde zaman geçireceklerine buralarda soru çözmeleri daha faydalı olacaktır.

İnternet üzerinden ücretsiz test çözmeye imkan veren sitelerden biri de tc.yenirehberlik.com’dur. burada yer alan sorular öğretmenlerin yazılılar için hazırladığı ve diğer öğretmenlerle ortak kullanıma sundukları sorulardan oluşmaktadır.

Burada ücretsiz olarak soru çözen öğrenciler yazılılardan daha yüksek notlar aldıklarını yorumlar kısmında bildirmişlerdir. Siz de test çözmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

1 thought on “Soru/Test Çözme Siteleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.