Tekrar Lise Okumak Mümkün mü?

Eğitim

Liseyi bitirdikten yıllar sonra insan tekrar eski günleri canlandırmak ister. Liseyi okurken memnun olmadığımız, daha sonra değiştirmek istediğimiz lise alanları değiştirmek mümkün müdür? Üniversite tercihlerini yaparken ya da başka nedenlerle tekrar liseyi okuma isteğimiz olmaktadır.

Yeniden liseyi okumak liseyi bitiren biri için açık meslek lisesinde mümkündür. Örgün eğitim yapan kurumlarda tekrar lise okumak olanaklı değil iken açık meslek lisesinde yeniden okuma imkanı var. Örgün eğitimden kastettiğim genel liselerdir.

Meslek liseli bir diplomaya sahip olmak ve bu yolla sınavsız üniversite okumak istiyorsanız açık meslek liselerine kaydınızı yapabilirsiniz. Açık meslek lisesi internet sitesi için tıklayınız. Yalnız açık meslek liselerinde hemen mezun olma imkanınız yoktur. Çünkü açık meslek liselerinde mezun olabilme şartı 8 döneme ayrılmıştır. Sekiz dönem geçmeden mezun olamazsınız. Bir yılda üç dönem ders verilmektedir.  Bu da kayıt yaptırdıktan sonra en erken 2,5 yıl sonra mezun olabilirsiniz.

Ayrıca açık meslek liselerinde yüz yüze görmeniz gereken dersler var onları da kaydınızı yaptırdığınız meslek lisesinde göreceksiniz.

186 thoughts on “Tekrar Lise Okumak Mümkün mü?

  1. Ben AOL genel kültür mezunuyum ama cocuk gelişim bölümünü de okumak istiyorum mümkün mü acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.