KPSS 2012/2 Tercih Sonuçlarının Açıklanma Tarihi

Genel

7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarına yaklaşık üç milyon kişi girdi. Bu adayların şimdi en çok merak ettikleri konu ise KPSS 2012/2 tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağıdır. 28 kasım tarihinde son bulan tercih işlemlerinin ardından her aday bir kadroya kavuşup kavuşamayacağını merak etmektedir.

19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında yapılan KPSS 2012/2 yerleştirmeleri 2012 yılı için son memur alımıdır. Dolayısı ile bu yerleştirme ile memur olacakların aralık ayı içinde işe başlamaları gerekmektedir. Bu yüzden yerleştirme sonuçlarının en geç Aralık ayının 10’una kadar açıklanması gerekir.

 

ÖSYM sahip olduğu teknoloji ile yerleştirme sonuçlarını bir hafta içinde açıklayabilme gücüne sahiptir. Ancak bazı kontrollerin yapılmasından yerleştirme sonuçları biraz uzamaktadır. Ama yine de bu tarihin çok uzak olmadığını söyleyebilirim.

Memur olmak için bekleyen lise ve yüksekokul (önlisans)  mezunlarının önümüzde hafta sonuçların açıklanmasını bekleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.