Öğrenim kredisi ve Karşılıksız Burs Onay İşlemleri

Haber

KYK burs ve Öğrenim kredisi sonuçları kurumun internet sitesi üzerinden açıklandı. Kendilerine burs veya öğrenim kredisi çıkan öğrenciler şimdi ne yapacaklarını öğrenmek istemektedirler. Acaba KYK burs onay işlemleri nasıl olacak diye sormaktadırlar. Kyk öğrenim veya  kyk burs  almaya hak kazanan öğrenciler 17 Aralık 2013 tarihinden itibaren onay işlemlerini gerçekleştirmeye başlayabilirler.

Daha önceden çeşitli dokümanların ıslak imza ile imzalanması gerekirken artık bunun yerini sanal onaylama almış bulunmakta.

Burs sonuçlarını öğrenmek için yurt-kur’un internet sitesini (kyk.gov.tr’yi) kullanabilirsiniz. 

Burs veya öğrenim kredisi çıkan öğrenciler  https://www.turkiye.gov.tr/ sitesi üzerinden e-devlet şifreleri ile giriş yaptıktan sonra kredi ve yurt kurumunun ilgili linkine tıkladıktan sonra karşılarına çıkan sözleşmeyi okuyarak onay işlemlerini gerçekleştirecekler.

e-devlet şifresini 18 yaşını geçen herkes herhangi bir PTT şubesinden alabilir. E-devlet şifresini kaybettiğinizde ikincisini almak için para ödeyeceğinizi unutmayın.

Bu arada burs karşılıksız bir ödemedir. Ancak öğrenim kredisi adından da anlaşılacağı üzere bir kredidir. Eğitim hayatı boyunca alınır daha sonra faizi ile ödemek zorunda kaldığınız bir paradır. Eğer çok fazla ihtiyacınız yoksa kredi kullanmamanız daha faydalı olacaktır.

Krediyi almaktan son anda vazgeçti iseniz herhangi bir sözleşmeyi imzalamamanız yeterlidir. Bunu resmi bir yazı ile bildirmek istiyorsanız kurumun söğütözü mahallesi 2176 sokak No:25  06520   Çankaya-Ankara adresine bildirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.