Okuldaki Notlarınızı Nasıl Daha İyi Bir Hale Getirebilirsiniz.

Öğrenci

Okulda yapılan sınavlar her zaman çok önemli olmuştur. Bu testlerden alınan sonuçlar okul hayatına yön verdiği gibi kişinin gelecekteki yerini de belirlemektedir. Bu yüzden de her öğrenci okul derslerinde yüksek notlar alma peşindedir. Aşağıdaki talimatları yerine getirirseniz başarınızın artacağını göreceksiniz.

 

Eğer sürekli okulda not tutuyorsanız eve ya da yurda geldiğinizde bunları yeniden yazın. Bu size çok zaman alacak gibi gelebilir. Aslında daha az zaman alan bir faaliyettir. Her gün okuldan sonra okulda yapılan dersleri tekrar yazdığınızda öğrendiklerinizin %90’ın kalıcı olmasını sağlarsınız.

 

Notları yükseltmenin yolu sınavdan önceki akşam sınava hazırlanmaktan geçmez. Her gün kısa aralıklarla yapılan çalışmalar daha yüksek notları getirir. Her gün dersine çalışan bir öğrenci okula ve derslere karşı olumsuz duygulara sahip olmaz. Ama sınav haftasında gece gündüz çalışan öğrenci sınavlardan ve okuldan daha çok nefret eder.

 

Daha önceki yıllarda aynı öğretmenin yapmış olduğu sınav sorularını temin etmek, başarıyı getirecektir. Bazı öğretmenler yıllar boyunca hep aynı soruları sormaktadır. Dolayısı ile bir üst sınıftaki arkadaşlardan alacağımız sınav soruları başarınıza katkı sağlayacaktır.

 

Öğretmenleri gözüne girmek için en etkili yöntemlerden biri de ilk sınavlarda çok çalışıp sınıfın en yüksek notlarını almaya çalışmak olmalıdır. Yüksek not alan öğrenci her zaman öğretmen gözünde çalışkan öğrenci profili oluşturur. Bu da bir sonraki sınavı etkileyecektir.

 

Yazılılarda başarılı olmanın anahtarlarından biri de öğretmen gibi düşünüp, onun neler sorabileceğini tahmin etmek ve buna göre sorular hazırlamaktır.

 

Yine öğretmenlerin ders anlatırken özellikle vurguladığı noktalar yazılılarda çıkacak soruları belirler. Öğretmen bir cümleyi vurgulaya vurgulaya anlatıyorsa bunu sınavda soracaktır.

 

2 thoughts on “Okuldaki Notlarınızı Nasıl Daha İyi Bir Hale Getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.