Sitemize saldırı düzenlendi

Genel

İnternette iyi işler yapmaya çalıştığınızda karşınıza kötü niyetli insanlar çıkabiliyor.

Başkalarının emeğini kopyala yapıştırtan öte doğrudan sömürmeye çalışan insanlar var. Onlar sizin ürettikleriniz üzerinden kendilerine kazanç elde etmek istiyorlar. Bir internet sitesinin güvenliğini sağlamak için çeşitli önlemler almak gerekiyor. Bende bunları yaşadıkça öğreniyorum. Başkalarının saldırılarına ancak savunmayı öğrenerek karşı koyabilirim. Bu yüzden de sitemizde yaşanılan sorunları atlattık ve bugün tekrar yayına başladık. İyi ki veri tabanı ve diğer yedeklemeleri yapıyorum. Yoksa bir yıl boyunca yaptıklarım boşu gidecekti.

Yenirehberlik sitesi yayına girdiği tarihten bu yana 8-9 ayını doldurdu. Siteyi ziyaret edenler belki farkında değildir. 1 Haziran – 5 Şubat tarihleri arasında 233 bin kişi bu siteyi ziyaret etti. Sitemizde sayaç bulundurmuyorum ama gelen ziyaretçileri Google analytics üzerinden takip ediyorum.

Ziyaretçilerimize sağlıklı bilgiler verme amacındayım. Bazı yerlerde hatalar olduğunda onları düzeltmeye çalışıyorum. Bu siteyi kuran yıllardır sitelerle uğraşan biri değildir. Gittikçe daha güzelini ve daha iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Sitemiz yayın kalitesi olarak iyiye gittiğimizi Google da görüyor ki sitemize pagerank değeri olarak 2 verdi. Bu site bir kaç defa yıkıldı. Tekrar kuruldu. Sonuç ne olursa olsun bir sağlıklı ve güvenilir bilgi verme amacından vazgeçmeyeceğim.

Bu siteye destek olmak istiyorsanız facebook’ taki sayfamızı beğenir ve yorumlar yazarsanız çok mutlu olurum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.