Anasayfa » Sınav » Ygs-Lys » İmam Hatip Meslek Lisesi Mezunlarının Tercih Edebilecekleri Sınavsız Geçiş Bölümleri

İmam Hatip Meslek Lisesi Mezunlarının Tercih Edebilecekleri Sınavsız Geçiş Bölümleri

Sınavsız bir şekilde iki yıllık ilahiyat bölümüne yerleşmek için bu (İmam Hatip Lisesi/İmam Hatip Okulu/İmam Hatip Lisesi (Y. Dil Ağırlıklı) / Anadolu İmam Hatip Lisesi) bölümlerden mezun olmak gerekiyor.
Açıktan ilahiyat okumak isteyen imam hatip liseli mezunların sınavsız geçiş hakkı ile açıköğretim ilahiyat bölümüne yerleşmeleri mümkündür. Açıköğretimde kontenjan sınırlaması olmadığından (2012 ÖSYS kılavuzuna göre) imam hatip mezunu veya YGS’ de herhangi bir puan türünde 140,00 barajı aşan herkes tercih edebilir ve yerleşebilir.
Geçen sene kontenjan sınırlaması olmadığından başvuran herkes yerleşmişti. Bu yıl (2013) kontenjan sınırlaması olursa yerleşme durumu değişebilir.

Hakkında Rehber Erdal

İnternet dünyasında Rehber Erdal olarak tanıdığınız bu kardeşiniz işinde kendini geliştirmek isteyen, gelişime açık biridir. Bu amaçla kurmuş olduğu bu blogta gelişime ve değişime açık olan herkese yardımcı olmaya çalışmaktadır. Sitemizi desteklediğiniz ve beğendiğiniz için teşekkürler.

232 yorum

  1. açık lisesi geçişler kaldırıldı peki okul ygs sınavından sonra belli bir puan verecekmi

  2. ben mezun oldum geçiş hakkımıda grafik tasrarım olarak yapmak istiyorum mumkunmu

  3. Bn acik liseden mesleki imam hatip11 sinifindayim 188 kredim var bu yil ygs girebiliyor muyum?

  4. ben imam hatip son sınıf öğrencisiyim iki yıl açıktan okuyacağım iki yıl bittikten sonra ne olabılırım bir bayan olarak nerede çalışabılırım ve maaşları ne kadar olur ?

Sen de Bir Yorumla Bu Yazıya Değer Kat

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*