Bir İnsanın Bencil Olduğunu Gösteren İşaretler

Kişisel Gelişim

Nadiren teşekkür ederler

Bencil birine iyilik yaptığınızda, nadiren bir teşekkürle karşılaşırsınız. Onlar için yaptığınız şeylerden dolayı şükran duymazlar ve özel muameleyi hakettiklerini düşünürler.

Sahte davranışlarını kolayca fark edersiniz

İnsanlara sahte ve abartılı bir sevecenlikle yaklaşırlar. Karşılarındaki kişiyi hiç sevmiyor bile olsalar, işlerine geliyorsa, en yakın arkadaşları gibi davranmaktan çekinmezler.

Kafanızı karıştırmaya çalışırlar

Bencil bir arkadaş, sizin sık sık aklınızı karıştırmaya çalışır. Kendi yeteneklerinizden ve değerinizden şüphe etmenizi sağlar. Bencil insanlar becerikli manipülasyonculardır.

Sürekli iyilik isterler

Bencil insanların en büyük özelliği sizden sürekli bir şeyler istemeleridir fakat karşılık olarak iyilik yapmaya yanaşmazlar.

Başkalarını kullanırlar

Bencil insanlar sürekli başkalarını kullanırlar. Yaptıklarının yanlış olduğunun farkına bile varmazlar.

Özel davranışı hak ettiklerini düşünürler

Kendilerinin özel ilgi va davranışları hak ettiklerini düşünürler ve bu nedenle de sizden her çeşit iyiliği çekinmeden isteyebilirler.

Çok arkadaş canlısıdırlar

Bencil insanlar genellikle çok sosyal, iyi ve düşünceli insanlardır. Özellikle de biriyle ilk tanıştıkları zaman. Hatta onların insanları mutlu etmekten hoşlanan kişiler olduklarını düşünürsünüz ama zamanla onları iyice tandıkça tembel ve farklı olduklarını fark edersiniz. Sizden bir şey isteyecekleri kıvama gelene kadar sizi şımartır ve sizinle çok ilgilenirler.

 

Böyle insanlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.